Vykurovacie rohože


Vykurovacie rohože môžu byť použité ako primárny alebo náhradný zdroj tepla. Inštalujú sa priamo pod konečnú podlahu, zabezpečujú nábeh vykurovania v priebehu niekoľkých minút, aby sa predišlo prehriatiu podlahy a plytvaniu energiou. Odhadujeme, že čas zahrievania podlahy o 5 °C pre systémy pod dlaždicami trvá 10 až 15 minút, pre systémy pod laminát trvá cca 20 až 30 minút.

Pri renovácii je nepraktické a nákladné odstraňovanie starých existujúcich podláh. Vykurovacie rohože je preto možné položiť aj priamo na starú podlahu.  
Vykurovacie rohože sú k dispozícii v širokej škále pohodlných veľkostí.

Vykurovacie rohože sú k dispozícii v dvoch rôznych výkonových variantoch

 • Rýchly nábeh systému
 • Ideálne pre rekonštrukcie, kde stavebná výška je limitovaná
 • Rýchla inštalácia
 • Jediné pripojenie
 • Vhodné pre všetky podlahoviny
 • Všetky systémy sú dvojžilové s integrovaným uzemňovaním pre zvýšenie bezpečnosti.

Vykurovacie káble

Vykurovacie káble ponúkajú riešenie podlahového vykurovania s nízkym profilom, ktoré podstatne nezvýšia úroveň podlahy. Ponúkajú veľkú flexibilitu pri návrhu interiéru, pretože sa dajú umiestniť okolo pevných objektov a architektonických prvkov, preto sú ideálnym riešením podlahového vykurovania do kúpeľní a miestností nepravidelného tvaru. Rozstupy káblov sa môžu meniť v závislosti od požadovaného tepelného výkonu (W / m²).
Vykurovacie káble sa odporúčajú pre miestnosti s nepravidelným tvarom a miestnosti s viacerými prvkami, ako sú napríklad kúpeľne. Káble je možné položiť na podlahu v akomkoľvek usporiadaní, ktoré je pre danú oblasť najvhodnejšie. Ľahko ich položíte okolo rohov a pevných predmetov, ako sú vane a sprchové kúty.
 • Rýchla inštalácia
 • Jediné pripojenie
 • Systemy pre všetky podlahové krytiny
 • Všetky systémy sú dvojvodičové s integrovaným uzemnením, pre zvýšenie bezpečnostiProtimrazová ochrana

Zemné aplikácie
Vykurovacie káble sú k dispozícii v 2 verziách:                                             1. pre betón a dlažbu 
 2. pre asfalt.

Strešné a odkvapové aplikácie
Samoregulačný kábel je vynikajúci na odmrazovanie striech, odkvapových žľabov a zvodovInfražiariče

Komfort a zdravie. Sálavé teplo z infraohrievačov SOLAMAGIC® zodpovedá infraspektru slnka. Vďaka tomu Vám zabezpečí dokonalú tepelnú pohodu. Infražiareniu je navyše pripisovaný terapeutický účinok.
Efektivita. Infražiariče SOLAMAGIC® sa vyznačujú najvyššou efektivitou výroby a distribúcie tepla, za čo vďačia Philips HeLen žiarivkám a dvojitému reflektoru SOLAMAGIC® . Doprajú Vám tepelnú pohodu tam kde ju potrebujete a vtedy keď ju potrebujete. Úspory na energiu tak môžu dosiahnuť rádovo 10-tky %. Vo výnimočných prípadoch až 90%.
Odolnosť. Produkty SOLAMAGIC® sú vyrobené z nehrdzavejúcich materiálov odolných voči vlhkosti a chladu. Overené aj v extrémnych škandinávskych podmienkach!
Výkon je dobré rozdeliť do viacerých menších infražiaričov rovnomerne rozložených v priestore ktorý treba ohrievať. Odporúčame Vám aby ste nás oslovili ohľadom výpočtu potrebného výkonu a ideálneho umiestnenia.

Vhodné aj do exteriérov !!!

Infrapanely

Sálavé elektrické kúrenie, ktoré šetrí až 60% nákladov oproti konvenčnému  vykurovaniu. Veľmi dlhá životnost systému bez údržby. Rôzne dizajnové prevedenia. Takmer žiadna cirkulácia vzduchu, nedochádza k víreniu prachu, ideálne pre alergikov. Infrapanel nezaberá obytný priestor - umiestnenie na stenu alebo strop. Sálavé vykurovanie je plnohodnotným vykurovacím systémom nielen pre novostavby, ale aj staršie typy stavieb plne pokrývajúce energetickú náročnosť vykurovaných priestorov.

Prečo vykurovať celý dom či byt od začiatku vykurovacej sezóny, keď potrebujeme prvé a posledné 3-4 týždne vykurovacej sezóny prikurovať iba dve tri miestnosti? Infrapanely možno využiť, ako doplnok vykurovania k súčasnému a touto vhodnou kombináciou získate lacné a úsporné vykurovanie a zaistíte tepelnú pohodu aj v prechodových mesiacoch (možno kombinovať s radiátormi alebo podlahovým vykurovaním na plyn, elektrinu, tuhé palivá, s tepelným čerpadlom a ďalšími).
Infrapanely možno navrhnúť, ako vykurovanie na temperovanie s nižším príkonom než ako plnohodnotné vykurovanie a po dobu vašej neprítomnosti alebo ak nebudete chcieť využívať krb, budú infrapanely miestnosť dohrievať.

Termostaty

Mechaniccké termostaty: 

Najjednoduchšou voľbou je mechanický ovládač.  Moderné mechanické termostaty už nie sú tak „hlúpe“ ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.  Majú elektroniku, ktorá dokáže strážiť  teplotu v miestnosti, aby bola stabilná a aj teplotu podlahy. Reakcia na zmenu teploty je pomerne rýchla. Podlaha podľa hygienického predpisu nesmie  prekročiť  27 ° C. 


Programovateľné termostaty:

Raz naprogramujete a už nemusíte celú sezónu naň siahať a ušetríte nemalé prostriedky na prevádzku v čase, keď nie ste doma. Samozrejmosťou sú  funkcie ako detský zámok, nastavenie zálohy pri výpadku napájania a ďalšie užitočné veci.

 • Celý týždeň v rovnakom režime - 7 denný režim
 • Rozdielna pracovná a víkendová prevádzka - 5+2 denný režim


SMART termostaty: 

Jednoduché ovládanie mobilom / tabletom /PC

Ovládate všetky miestnosti z jednej obrazovky

Nutnosť prítomnosti WIFI signálu